K

Yakamoz Gıda

Kalaycıoğlu Gıda A.Ş. 1981 yılında kurulmuştur. Gıda sektöründeki farklı alanlara yönelik girişimlerimiz; ilkeli dürüst ve başarılı çalışmalarımız 2002 yılında “Yakamoz” markası ile turşu ve salamura ürünler üzerine yaptığımız yatırımla devam etmiştir. Çorum’da yerleşik 75.000 maçık, 5.000 mkapalı alana sahip tesisimizde ileri teknoloji ile üretim yapılmaktadır. Turşu üretiminde kullanılan sebzeler Anadolu’nun en verimli topraklarından çiftçilerimize sözleşmeli tarım yaptırılarak sağlanmaktadır.

Bu sayede ürün izlenebilirliği tarladan itibaren başlamakta olup güvenli ve sağlıklı sebzeler ziraat mühendislerinin gözetimi altında temin edilmektedir.

Özenle ve en taze şekilde fabrikamıza ulaşan sebzeler modern makinelerde, hijyenik şelloartlardan taviz verilmeden işlenmekte ve ürünler ambalajlanmasından, dağıtımına kadar adım adım takip edilmektedir.

Yükselen kalite ve müşteri memnuniyeti ilkelerinden ödün vermeyen firmamız, ISO 22000 Gıda Güvenliği (HACCP) ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini hassasiyetle uygulamaktadır. Büyük bir titizlik ve üstün gayretle hazırlanan ürünlerimiz yurt içi ve yurt dışında bulunan bayilerimiz kanalıyla nihai tüketiciyle buluşmaktadır.

Yakamoz Turşuları, yüksek kalitesi ve üstün lezzetiyle hem Türkiye pazarında hem de dünyadaki birçok ülkede aranan, gözde bir marka haline gelmiştir.

Yukarı